Poradenství

Půjčka na dovolenou

Každý by si měl alespoň jednou za rok najít čas na odpočinek a dovolenou. Pro mnoho lidí je dovolená jedinou možností, jak si odpočinout od každodenních starostí, zklidnit se a načerpat sílu před návratem do práce. Kvalitní dovolenou – na které si skutečně odpočinete – byste proto neměli trávit doma. Na koho se obrátit, když si letní dovolenou nemůžete dovolit? Řešením může být půjčka na dovolenou! V tomto článku se zaměříme na téma půjček na dovolenou, zhodnotíme, zda se vyplatí je využít a jaké jsou další možnosti, jak získat peníze na vysněnou dovolenou.

Kde vzít peníze na dovolenou?

Jak si dopřát dovolenou snů? Máte k dispozici různá řešení v závislosti na Vaší finanční situaci a na tom, co od půjčky na dovolenou očekáváte. Zde nabízíme několik způsobů, jak získat peníze na dovolenou:

Vlastní úspory

Začneme tím nejjednodušším způsobem – pokud chcete jet na dovolenou, můžete si zkusit odkládat peníze stranou. Na dovolené tak nebudete muset řešit, kde vzít potřebné finanční prostředky. Uvědomujeme si však, že toto řešení není pro každého – ne v každé situaci je možné odložit stranou dostatečnou částku na vysněnou dovolenou a během roku se mohou vyskytnout jiné výdaje, které je třeba uhradit z úspor.

Půjčka od rodiny

Nemáte-li vlastní úspory a nechcete si půjčovat od žádné instituce, může být vhodným řešením půjčka od rodiny nebo přátel. Půjčka od příbuzných může být výhodná – pak jste obvykle vázáni pouze ústní dohodou a zpravidla odpadají splátky nebo konkrétní doba splácení. Měli byste si však dát pozor, abyste nezklamali důvěru svých příbuzných – pokud si od nich půjčíte peníze, snažte se je vrátit co nejdříve.

Krátkodobá nebankovní půjčka

Nebankovní instituce nabízejí rychlé půjčky, které můžete využít na dovolenou. Proces získání tohoto typu peněžní půjčky je obvykle velmi jednoduchý a potřebné finanční prostředky se objeví na vašem účtu za skutečně krátkou dobu. Rychlá půjčka na dovolenou je snadný způsob, jak si před dovolenou opatřit hotovost.

Spotřebitelský úvěr

Banky mají nabídku i pro zájemce o dovolenou – spotřebitelské úvěry lze využít na jakýkoli účel, včetně dovolené. Jako u každého bankovního úvěru požadují prověření úvěruschopnosti žadatele, takže to nemusí být optimální volba pro každého.

Kreditní karta

Svou vysněnou dovolenou můžete zaplatit také kreditní kartou – peníze, které Vám banka půjčí, tak můžete ihned použít. Myslete však na to, že použití kreditní karty může být později spojeno s vysokými poplatky.

půjčka na dovolenou


Výhody půjčky na dovolenou

Už víte, kam se můžete obrátit s žádostí o půjčku na dovolenou. Proč byste se pro tento krok měli rozhodnout?

Okamžitý přístup k finančním prostředkům

Nebankovní instituce poskytují opravdu rychlé půjčky, takže už nikdy nepropásnete žádnou nabídku na poslední chvíli!

Umět si plnit sny

Exotická dovolená, dovolená v drahém hotelu nebo třeba poznávací zájezdy po několika vysněných zemích? S půjčkou na dovolenou to není nemožné!

Flexibilita

Půjčky na dovolenou jsou obvykle flexibilní, pokud jde o výši a dobu splácení, takže je můžete přizpůsobit svým individuálním finančním potřebám.

Nevýhody půjčky na dovolenou

Každá půjčka má samozřejmě své nevýhody. Jaké jsou v případě půjčky na dovolenou?

Dluhová spirála

Když si berete půjčku na dovolenou, raději se ujistěte, že budete schopni částku po návratu splatit. Jinak je snadné spadnout do dluhové spirály.

Vysoké náklady

Někdy mohou nebankovní půjčky nebo použití kreditní karty znamenat vysoké úrokové sazby a další poplatky, což vede k navýšení celkových nákladů na dovolenou. Proto si při rozhodování o půjčce na dovolenou důkladně prostudujte smlouvu a ověřte si subjekt, u kterého si chcete půjčit peníze.

Půjčka na dovolenou je dobré řešení, jestliže si chcete dopřát zaslouženou dovolenou. Avšak dříve, než si o ni zažádáte, důkladně si promyslete výběr jejího poskytovatele a zvažte výhody a nevýhody tohoto řešení.

Zveme vás také k přečtení našeho článku o mikropůjčkách.